צוואות וירושות

תוכן עניינים

מומלץ וחשוב מאד לכל אדם לערוך צוואה בחייו, לבחור ולהביע את רצונותיו כיצד יתחלק רכושו לאחר מותו, כשהוא מיושב, לא תלוי באחרים ובדעה צלולה.

אדם לא אוהב להרהר בלכתו מן העולם, אבל לצוואתו של אדם עוד יהיו השלכות רבות, בעיקר על קרוביו ואהוביו גם בפן הרגשי וגם בפן הכלכלי. אדם אינו יודע את גורלו ו"מי יודע מה יקרה מחר?" 

מהי צוואה?

ציווי, אמירה בה מורה אדם מה יעשו עם רכושו לאחר מותו, הציווי יעשה באחת מהדרכים הקבועות בחוק, ואם לא נפל בו פגם שלא ניתן לתיקון – ציווי האדם תקף.

צורות הצוואה:

  • צוואה בכתב יד.
  • צוואה בעדים.
  • צוואה בפני רשות.
  • צוואה בעל פה.

אדם נפטר ואין לו צוואה? כל עיזבונו (רכושו), יחולק בהתאם לחוק הירושה בין אשתו לילדיו ובמידה והוא רווק וללא ילדים בהתאם לכללים שנקבעו בחוק הירושה.

עריכת צוואה מבטיחה לנו שלאחר מותנו יחולק הרכוש לפי רצוננו ולא לפי חוק הירושה.

למה לערוך צוואה עם עורך דין?

החשש העיקרי של כל מצווה, עורך צוואה הוא שלאחר מותו יקום אדם שיתקוף כשרות צוואתו. מסיבה זו מומלץ כי ביצוע הצוואה ייערך באופן המקצועי והברור ביותר ועל ידי עו”ד מומחה, כך שלא ישאר שום מקום לספק.

משרדנו מתמחה בין היתר בעריכת צוואות, ייצוג בסכסוכי ירושה, ניהול עיזבון ,ייצוג בהליכי ביטול צו ירושה, ייצוג בהליכי פסילת צוואה, ייצוג בהתנגדות לקיום צוואה, ייצוג בתביעות לביטול הסכמי מתנה, ייצוג בבקשה לצו קיום צוואה, ייצוג בבתי משפט בנושאי ירושות וצוואות, ייצוג ידועים בציבור ביחס למימוש זכויותיהם בירושת בן/בת הזוג, עריכת צוואה הדדית.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ משפטי ו/או המלצה מכל סוג ו/או חוות דעת, מומלץ לפנות לייעוץ מקצועי טרם נקיטת כל הליך. כל הסתמכות על המידע המוצג כאן היא באחריותך בלבד. 

צריכים ייעוץ או ייצוג משפטי?
צוות המשרד ישמח לעמוד לשירותכם!